Péče o pleť...

Milé dámy (i pánové),

s příchodem jara ke mně častěji chodíte s žádostí o pomoc s péčí o pleť (diagnostika pleti přístrojem SAM). A protože hodně věcí říkám vám všem (zbytek je individuální podle typu a stavu pleti, co pleť akutně potřebuje řešit…).

Tak jako si umýváme ruce, vlasy, tělo ve sprše, tak je i v péči o pleť nejdůležitější čištění. Nebude-li pleť správně a důkladně vyčištěna, pak následná péče (séra, krémy, masky…) nebude mít takový správný účinek, jako na správně vyčištěné pleti…

Mé zkušenosti osobní i z praxe = vaše (analýza pleti v SAMovi na vašich tvářích a info o přípravcích, které používáte (nemusí rozhodovat značka, ale typ přípravku) daly dohromady tento stručný návod:

Jak na to?
1) Čištění - nejvíc se mi v praxi osvědčilo „čištění s vodou“, tzn. čistící gely, čistící krémy, čistící mléka, která se ve dlani smíchají s vodou a aplikují na obličej (nebo na vlhký obličej nanést čistící přípravek a rozetírat-čistit) – masážními pohyby rozetřít na celý obličej (kromě očního okolí) i na krk. Poté opláchnout vodou. Díky SAMovi vím, že „suché čistění“ – tzn. dát čištící přípravek na tamponek (dle návodu na výrobku) a pořád vyměňovat tampony dokud není čistý, nemá tak veliký čistící účinek jako s vodou. 
Nezapomínejte na oční okolí – viz bod 5)
2) Tonizace – druhý krok v čištění. Patří sem různá tonika, micelární vody, pleťové vody… Dávají se na tamponek. Dočišťují pokožku na povrchu pleti a uzavírají póry.
3) Regenerace – séra, masky, peeling – působí hlouběji do pokožky, víc než krémy (bod 4). Masky dokáží pomáhat a působit v pokožce až 3 dny, proto stačí a doporučuju masku aplikovat 2x týdně. V akutních případech popř. u daných typů masek můžete ze začátku i denně – aby pleti dodala to, co potřebuje. Vždy se řídit návodem a doporučením daného výrobku.
4) Hydratace – krémy denní, noční, některé se dají používat na den i noc. 
5) Oči – zaslouží si zvláštní péči, má tenčí pokožku a více a rychleji se projevuje únava, nevyspání, nemoc, vrásky… Než začnete čistit pleť (bod 1), nejdříve odličte oční okolí (oční odličovač, popř. je-li čištění na pleť vhodné i na odlíčení očí, můžete použít i na oči – nesmí nijak svědit, štípat, pálit, v tomto případě si doplňte čištění přímo na oční okolí, aby Vám vyhovovalo). I oči hýčkejte různými maskami, séry a samozřejmě každý den i očním krémem.

Toto vše dělat večer – po celodenním pohybu venku, doma, v práci, ve škole, v zaprášeném prostředí (např. i dětské hřiště), z klimatizace, mikročástečky prachu, smogu, pyl… to vše večer krásně odstranit čištěním. Bod 1) odstraní i makeup, tzn. není potřeba nějak zvlášť čistit od líčení a až pak jít čisti obličej. Kvalitní čistící přípravky odstraní i makeup i nečistoty z pleti.

A hlavně, toto vše dělat i ráno!! Hodně lidí se mě ptá, proč ráno, že mají pleť od večera čistou. Ano, souhlasím, pleť je od večera krásně čistá, doplněna krémem. ALE – dám příklad – např. pleť smíšená do mastna. Přes den se po pár hodinách už leskne-mastí… Večer se vyčistí, nakrémuje… A ráno se neleskne. Protože se pleť celou noc otírá o polštář a veškerý přebytečný maz zůstává v polštáři. Samozřejmě v noci při spánku na pleť nepůsobí tolik škodlivin jako přes den, ale důkladnou péči si zaslouží i ráno.

Používáte make-up, malujete se ráno? A zkoušely jste např. ranní péči o pleť (tzn. od čištění, tonizaci po krémy) udělat jen na polovině obličeje a na druhé jen např. opláchnout vodou? A potom se namalovat, jak jste zvyklé? Vidíte rozdíl? Pokud ne, zkuste to takto dělat několik dní a rozdíl se dostaví. Na opečovávané-pěstěné pleti (péče večer i ráno) vypadá make-up lépe než pouze po večerní pleťové hygieně.

Shrnutí – pečovat o pleť dvakrát denně tzn. ráno i večer. Vždy si vybrat takové přípravky, které patří na Vaši pleť  Pozor i aknózní pleť může vypadat suchá, tady jde spíše o dehydrataci… I suchá pleť může mít černé tečky (problém v čištění)… atd…. atd…

Co trápí Vás? Suchost, červená místa, šupinky, citlivá místa, pupínky, mastná pleť, pigmentové skvrny, jizvičky po akné, nesjednocená barva pleti…? Hodně věcí se dá správnou péči zlepšit 

Chcete zjistit více? Přijďte se podívat do hloubky Vaší pleti – SAM vše ukáže a zjistíte, jestli Vaše současná péče je ta správná popř. jak ji změnit. https://www.vizazistkapetra.cz/analyza-pleti-pristrojem-sam/

 

Přeji všem krásné dny :-)
Petra